Hlavní obsah
volby 2021 radiožurnál

Když se naočkuje ještě pět procent lidí, sundáme roušky, slibuje Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) nastínil v pátek v předvolební debatě na Radiožurnálu, kdy se odloží roušky a respirátory. Podle něj je budou moci lidé sundat, když se naočkuje ještě pět procent občanů.

volby 2021 radiožurnál
Když se naočkuje ještě pět procent lidí, sundáme roušky, slibuje Babiš

„Žádný lockdown nebude. Potřebujeme doočkovat 5 procent lidí. A pokud se nám to povede, dostaneme se do stavu, kdy odložíme roušky a respirátory,“ řekl krátce před otevřením volebních místností premiér.

Z dat ministerstva zdravotnictví plyne, že celkově bylo k 7. říjnu naočkováno alespoň jednou dávkou již 6 101 968 osob (57,0 % populace), z toho u 5 991 472 osob (56,0 %) bylo očkování již dokončeno. Dávek vakcín proti covidu-19 bylo v Česku od začátku očkování loni v prosinci podáno dohromady 11,87 milionu.

Denní počty očkovaných v posledních měsících ale nicméně prudce poklesly. Zatímco ještě na přelomu června a července bylo ve všedních dnech očkováno každý den až kolem 120 tisíc lidí, začátkem srpna to bylo už jen kolem 50 tisíc lidí za den a tento týden méně než 10 tisíc denně. Začalo už přitom i očkování posilující třetí dávkou.

Současně také stoupají počty nově nakažených. Ve čtvrtek přibylo 991 případů, což bylo o 75 více než před týdnem.

Ještě výrazněji pak rostou počty hospitalizovaných. Množství pacientů s covidem-19 v nemocnicích za poslední týden stouplo asi o čtvrtinu na 315, a množství těžce nemocných vzrostlo dokonce o tři čtvrtiny na 64.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků