Hlavní obsah
 

Kalousek podal žalobu na Babiše kvůli urážkám ve Sněmovně

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek podal prostřednictvím svého advokáta Stanislava Balíka žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten jej v červenci ve Sněmovně označil za „zlodějského ožralu” a obvinil jej, že „zabil lidi přes padáky”. Balík Novinkám v pondělí podání žaloby potvrdil.

 
Kalousek podal žalobu na Babiše kvůli urážkám ve Sněmovně

Balík nechtěl obsah žaloby upřesňovat, pouze potvrdil, že byla podána, o čemž byl informován i Babišův právní zástupce.

Vyostřená debata, kvůli níž žaloba padla, proběhla na půdě Sněmovny v červenci před hlasováním o vyslovení důvěry vládě.

„On rozkrádal ministerstvo obrany a zabil lidi přes padáky,“ kritizoval Babiš Kalouska s odkazem na jeho někdejší působení na ministerstvu obrany.

Předseda TOP09 Miroslav Kalousek

Foto: Jan Handrejch, Právo

Kalousek o Babišovi mluvil jako o trestně stíhaném estébákovi, který fňuká a podvádí. „Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek, dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet,“ prohlásil Babiš.

„Běžné urážky bych dokázal přejít. Ale pokud mě předseda vlády nepravdivě obvinil z trestných činů, to jsou výroky, které nemůžu nechat jen tak přejít,“ vysvětlil již dříve Kalousek, který nyní nechtěl právní kroky komentovat. Již dříve Babiše vyzval k omluvě. [celá zpráva]

To Babiš odmítl s tím, že je připraven se soudit. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků