Hlavní obsah

Kalousek chce od Babiše omluvu za slova o zloději a ožralovi

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek očekává, že se mu premiér Andrej Babiš (ANO) omluví za slova o „zloději zlodějském a ožralovi“, která pronesl ve středu v noci v emotivním projevu před hlasováním o vyslovení důvěry vládě. Na sněmovní výbor se Kalousek obracet nechce, ale naznačil, že pokud by se nedočkal omluvy, zvažoval by právní kroky. Babiš se omlouvat nehodlá.

Kalousek chce od Babiše omluvu za slova o zloději a ožralovi

„Budu chtít omluvu vzhledem k tomu, že mám v ruce důkazy, že ty výroky jsou nepravdivé, ať už se to týká padáků, nebo nařčení z opilosti. Pevně doufám, že to pan premiér nahlédne a omluví se, aniž bychom to museli řešit právními kroky,“ uvedl.

Ministerský předseda v noci na čtvrtek na plénu reagoval na Kalouskova slova o tom, že Babiš v případu Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí.

„Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech,“ prohlásil Babiš. Kalousek předtím premiérovi taky řekl, že „kňourá a fňuká“, a řekl mu, že chlap mluví i s lidmi, kteří mají jiný názor. „Vy utíkáte před lidmi, kteří mají jiný názor,“ zdůraznil Kalousek s odkazem na demonstraci, která se konala pod okny Sněmovny.

Premiér Andrej Babiš nadávajíci poslanci Miroslavu Kalouskovi

Foto: Petr Horník, Právo

Babiš řekl, že chtěl demonstrantům ukázat novinový článek z roku 2006 o tom, že Kalousek je pro vládu tolerovanou komunisty. „Vy mi taky celý den vykládáte o komunistech? Chtěl jsem to demonstrantům přečíst. Začali po mně házet láhve. Co je to za pokrytectví?“ rozohnil se ministerský předseda.

„Zařiďte, aby na mě ti vaši kámoši neřvali a neházeli lahve,“ pokračoval. Ministerský předseda také opět odmítl, že by za bývalého režimu spolupracoval s komunistickou tajnou Státní bezpečností. Kalousek pak prohlásil, že se kvůli Babišově nařčení z opilosti podrobil testu a obrátí se na mandátový a imunitní výbor. Zároveň zdůraznil, že v roce 2006 s komunisty o podpoře vlády ČSSD a KDU-ČSL nevyjednával. Kalousek tehdy lidovce vedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků