Hlavní obsah
Synagoga v Dobrušce během vzpomínkového koncertu na hudebního skladatele Radima Drejsla. Foto: Dana Ehlová

Kalousek: Grossova kauza je problém nás všech

Nejenže předsedu vlády Stanislava Grosse kvůli skandálu s financováním jeho pražského bytu vyzývá k rezignaci kde kdo, ale pod jeho tíhou se začíná otřásat vládní koalice. "V této chvíli je to už bohužel problém nás všech," řekl v úterý Novinkám předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek.

Synagoga v Dobrušce během vzpomínkového koncertu na hudebního skladatele Radima Drejsla. Foto: Dana Ehlová
Kalousek: Grossova kauza je problém nás všech

Jak Kalousek uvedl, řešení společného problému se bude pokoušet nalézt na jednání s parlamentními stranami s výjimkou komunistů.

"Předsednictvo KDU-ČSL mi uložilo, abych svolal schůzi předsedů parlamentních stran kromě KSČM," potvrdil v úterý pro Novinky.

"Ten problém, jak je prezentován, a já opakuji, že ho nechceme vyšetřovat ani nechceme moralizovat, ohrožuje věrohodnost vlády a dobré jméno České republiky. Je to problém všech politických stran, které nesou politickou odpovědnost," řekl Miroslav Kalousek. "My pokládáme za nezbytné, abychom se poradili o krocích, které povedou k věrohodnosti politické reprezentace," dodal Kalousek.

 

Podle Kalouska v tuto chvíli už nestačí, aby premiér dále vysvětloval. "Jsme přesvědčeni, že je třeba přijít s aktivním řešením, které přesvědčí domácí i mezinárodní veřejnost o věrohodnosti České republiky," dodal Kalousek bez toho, že by uvedl konkrétní návrhy. Podle jeho slov se vedení koaličních stran sejde ještě tento týden.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků