Hlavní obsah
Věra Špinarová Foto: Petr Horník, Právo

K úmrtí Věry Špinarové se vyjadřují i politici, u Gazdíka jí popletli jméno

Úmrtí zpěvačky Věry Špinarové neváhali v pondělí komentovat i čeští politici včetně premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Vedle vyjádření soustrasti pozůstalým se často přiznávali, že jim ostravská zpěvačka s výrazným hlasem bude chybět. Někteří se neubránili ani patosu.

Věra Špinarová Foto: Petr Horník, Právo
K úmrtí Věry Špinarové se vyjadřují i politici, u Gazdíka jí popletli jméno

„Vyslovuji svou hlubokou soustrast nad odchodem fenomenální zpěvačky Věry Špinarové. Děkuji jí zároveň za vše, čím českou kulturu obohatila,” reagoval na smutnou zprávu ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Osobněji se vyjádřil premiér Sobotka, který zpěvačku označil za klenot české hudební scény. „Podmanivý hlas Věry Špinarové nám všem bude chybět,” dodal na Twitteru.

Soustrastný tweet věnovaný „Evě Špinarové“ se objevil i na profilu šéfa hnutí STAN Petra Gazdíka. „Eva Špinarová nám všem bude chybět,” objevilo se na sociální síti. Krátce nato byl příspěvek smazán. Následně vyšlo najevo, že jej nepsal Gazdík, a k jeho autorství se přihlásil mluvčí STAN Karel Kreml. „Bylo to ve spěchu. Je mi to hrozně líto, protože Petr Gazdík chtěl vyjádřit upřímnou soustrast, a také to snižuje památku Věry Špinarové,“ uvedl Kreml.

Tweet Petra Gazdíka s chybným jménem

Foto: repro Twitter

„Odkaz zanechaný v srdcích” a „nesmrtelné dílo” zase v kondolenci na Facebooku zmínil poslanec SPD Radim Fiala. „Zemřela zpěvačka Věra Špinarová. Rád bych vyjádřil upřímnou soustrast její rodině a blízkým. Paní Věra zanechává velký odkaz v našich srdcích a její dílo je nesmrtelné!” napsal.

Zemřela zpěvačka Věra Špinarová. Rád bych vyjádřil upřímnou soustrast její rodině a blízkým. Paní Věra zanechává velký odkaz v našich srdcích a její dílo je nesmrtelné!

Zveřejnil(a) Radim Fiala - SPD dne 27. březen 2017

Špinarová zemřela v neděli  v nemocnici poté, co minulou středu zkolabovala při koncertu a měla zástavu srdce. [celá zpráva]

Anketa
Věříte politikům, že vyjádření lítosti nad úmrtím Věry Špinarové myslí upřímně?
Ano
14.5 %
Ne
85.5 %
Celkem hlasovalo 9257 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků