Hlavní obsah
Jihomoravský hejtman Michal Hašek. Foto: Lukáš Táborský, Právo

Jihomoravská ODS by se ráda zbavila hejtmana Haška, který míří do Sněmovny

Jihomoravští občanští demokraté naznačují, že by krajský hejtman a nově i poslanec Michal Hašek (ČSSD) měl svůj post v kraji opustit. Plyne to z vyjádření šéfa jihomoravské ODS Jiřího Kadrnky. Hašek již jednou Sněmovnu kvůli svému zvolení hejtmanem opustil, tentokrát se chce k celé záležitosti vyjádřit během června. Kadrnka se podle něj svým vyjádřením vměšuje do záležitostí ČSSD.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek. Foto: Lukáš Táborský, Právo
Jihomoravská ODS by se ráda zbavila hejtmana Haška, který míří do Sněmovny

ODS je připravena podílet se na personální obměně kraje," řekl v pondělí Kadrnka novinářům. ODS je s ČSSD v koalici.

Informace, že by se Hašek už rozhodl post hejtmana opustit, prý Kadrnka nemá. Vychází však z toho, že obě funkce zároveň Hašek v minulosti zastávat nechtěl - když ho zastupitelé zvolili hejtmanem, ze Sněmovny odešel. [celá zpráva]

Po sněmovních volbách zase voličům děkoval za preferenční hlasy a mluvil o nich jako o silném mandátu. Zakroužkovalo ho přes 25 000 voličů ČSSD, tedy víc než Jiřího Paroubka.

Odstoupení by bylo logické, míní Kadrnka

"Připadá mi to (Haškovo odstoupení z postu hejtmana a plnohodnotná práce ve Sněmovně) jako logické vyústění jeho postojů," řekl Kadrnka. V Haškově rozhodování bude patrně hrát i roli budoucí volba předsedy ČSSD.

Hejtman v neděli řekl, že se rád bude podílet "na práci nového týmu ve vedení ČSSD, které musí přijít s novým konceptem i stylem politiky". Potvrdil, že o kandidatuře na post stranického šéfa uvažuje. Kandidovat bude i současný první místopředseda Bohuslav Sobotka.

Hašek: ODS má ze mě trauma

Hašek na Kadrnkovo prohlášení reagoval výrokem, že občanský demokrat by si měl uložit bobříka mlčení. Připomněl, že sociální demokraté respektovali odchod bývalého Haškova náměstka Milana Venclíka (ODS), který skončil z iniciativy spolustraníků, a nekomentovali ho. "Asi ze mne má jihomoravská ODS i její šéf velké trauma, že takto tlačí na můj odchod do Prahy," uvedl Hašek.

Slovní střet mezi Kadrnkou a Haškem není první tohoto druhu. I když jsou ČSSD s ODS v kraji v koalici, sám Kadrnka se na ní osobně nepodílí, je řadovým zastupitelem. Haška mnohdy kritizuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků