Hlavní obsah
Předseda ODS Petr Fiala (v popředí) Foto: Jan Handrejch, Právo

Je to kádrování, ODS bude adekvátně reagovat, zlobí se Fiala

Šéf ODS Petr Fiala se naštval kvůli středečnímu jednání školského výboru. V kuloárech se tradovalo, že i když chce ODS sesadit Václava Klause ml. z čela výboru, někteří poslanci udělají „naschvál“ a Klause ml. podrží. To se taky stalo, adept ODS na předsedu výboru Martin Baxa neuspěl.

Předseda ODS Petr Fiala (v popředí) Foto: Jan Handrejch, Právo
Je to kádrování, ODS bude adekvátně reagovat, zlobí se Fiala

„Svým rozhodnutím zavedli členové školského výboru nové zvyky v Poslanecké sněmovně: kádrování kandidátů jiných stran a nerespektování pravidel. Je to prolomení dosavadních zvyklostí v PS i porušení pravidla poměrného rozdělení míst v čele výborů,“ reagoval na rozhodnutí výboru Fiala.

„ODS bere na vědomí tento mocenský krok dalších parlamentních stran a bude na něj při svém dalším postupu v PS adekvátně reagovat,“ napsal Fiala na Facebook.

V tajné volbě získal Baxa pouze šest hlasů z 21. Klaus ml. tak zůstane v čele výboru. Poslanci Baxovi v diskuzi vyčítali hlavně kumulaci funkcí – poslanec je zároveň primátorem Plzně a zastupitelem plzeňského kraje. [celá zpráva]

Anketa
Měl by Václav Klaus ml. zůstat v čele školského výboru?
Ano
48.1 %
Ne
51.9 %
Celkem hlasovalo 27 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků