Hlavní obsah
 

Jakl v "novoročním projevu" oznámil vystoupení Česka z EU

Prezidentský kandidát Ladislav Jakl zveřejnil na internetu "novoroční projev", ve kterém oznamuje vystoupení České republiky z Evropské unie. Členství v EU podle něj přináší zemi "více škody než užitku". Jakl, tajemník současného prezidenta Václava Klause, je kandidátem Strany svobodných občanů.

 
Jakl v "novoročním projevu" oznámil vystoupení Česka z EU

"Dnes dopoledne jsem poslal jménem České republiky dopis předsedovi Evropské rady, že Česká republika dnešním dnem vystupuje z Evropské unie a stává se opět nezávislým, svobodným státem," říká Jakl na videu. "Čas bruselského diktátu skončil," dodává Jakl v závěru projevu.

Uchazeč o křeslo hlavy státu v úvodu videa parafrázuje první polistopadový novoroční projev prezidenta Václava Havla. "Ne, Evropská unie nevzkvétá. Evropská unie není prostorem spolupráce a harmonie, ale prostorem rostoucího společenského napětí mezi sociálními vrstvami i národy," říká Jakl v úvodu svého projevu.

Strana svobodných občanů je známá rezervovaným postojem k EU. Strana na neděli organizuje do Prahy demonstraci za svobodu České republiky. "Opět si připomeneme den osamostatnění státu od Rakouska-Uherska a vyhlášení svrchovaného Česko-Slovenska v roce 1918 a vyslovíme se pro osamostatnění České republiky od Evropské unie," sdělila mediální zástupkyně Svobodných Tereza Melišová.

Jakl dosud neoznámil dosažení 50 000 podpisů potřebných k reálné účasti v prezidentské přímé volbě. Prezident Klaus už svého tajemníka podpisem podpořil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků