Hlavní obsah
Francouzský prezident François Hollande Foto: Francois Mori, ČTK/AP

Hollande po dalším útoku znovu zrušil návštěvu ČR

Francouzský prezident François Hollande nepřijede ve středu do Prahy. Návštěvu byl nucen zrušit kvůli teroristickému útoku v Normandii. Hollande měl původně přijet minulý týden, kdy návštěvu zrušil po útoku v Nice. S prezidentem Milošem Zemanem se chce ve středu spojit telefonicky. V tiskové zprávě o tom informoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Francouzský prezident François Hollande Foto: Francois Mori, ČTK/AP
Hollande po dalším útoku znovu zrušil návštěvu ČR

Hollande měl jednat se Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou zejména o bezpečnostní situaci v Evropě, ale i budoucnosti Evropské unie po plánovaném odchodu Velké Británie. Zeman se s Hollandem sešel v září 2014 při své návštěvě Paříže, kdy svůj protějšek pozval na návštěvu Prahy. Sobotka se s francouzským prezidentem setkal letos v březnu.

K opětovnému zrušení návštěvy Hollandea donutil útok na severu Francie. Dva muži ozbrojení noži vtrhli při dopolední mši do kostela v Saint-Étienne du Rouvray jižně od města Rouen. [celá zpráva]

Podle prezidenta Hollandea je Francie ve válce s teroristy a bude proti nim bojovat všemi prostředky.

Hollande se ve středu dopoledne sejde s představiteli církví. V Elysejském paláci také zasedne pod vedením prezidenta bezpečnostní rada státu.

Ve Francii platí výjimečný stav kvůli teroristickým útokům, které zemi v posledních měsících zasáhly. Poslední z nich se stal před dvěma týdny, kdy útočník najel nákladním autem do davu lidí v Nice a zabil přitom 84 osob.

Související téma:

Francouzský prezident Francoise Hollande

Foto: Pool, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků