Hlavní obsah
Ilona Mauritzová (ODS) Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz

Hejtmanka Plzeňského kraje končí v Poslanecké sněmovně

Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová (ODS) oficiálně složila svůj poslanecký mandát. Chce se více věnovat kraji v době pandemické krize. Její místo ve Sněmovně zaujme současný náměstek plzeňského primátora Pavel Šindelář (ODS).

Ilona Mauritzová (ODS) Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz
Hejtmanka Plzeňského kraje končí v Poslanecké sněmovně

„Po svém zvolení hejtmankou jsem jako svoji hlavní a aktuální prioritu uvedla zvládnutí koronavirové krize. Ta nyní v našem kraji dosahuje svého vrcholu a pro mě jako hejtmanku každý den, celý den neexistuje a ani nemůže existovat nic jiného. Z toho důvodu jsem se rozhodla urychlit konec svého působení v Poslanecké sněmovně a na funkci poslankyně ke konci února rezignovat,“ uvedla Mauritzová.

Podle svých slov by se kvůli kritickému stavu kraje nemohla dále dostatečně věnovat svým povinnostem poslankyně.

„V současné situaci bych se nemohla dostatečně věnovat celé řadě důležitých norem, ať již to je volební zákon, novela stavebního zákona a další. Jako hejtmanka mám hlavní odpovědnost za obyvatele Plzeňského kraje, ti jsou pro mě absolutní a každodenní prioritou. K tomu jsem se všem, kteří mi dali důvěru, zavázala,“ dodala nyní již bývalá poslankyně.

Naposledy se rozhodl z dolní komory předčasně odejít předseda poslaneckého klubu TOP 09 a politický matador Miroslav Kalousek. Toho v lednu nahradil starosta Roztok u Prahy Jan Jakob.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků