Hlavní obsah
Počet preferenčních hlasů ve volbách Foto: David Ryneš, Novinky

Hašek v Jihomoravském kraji předběhl Sobotku

Bedlivě sledovaný souboj mezi předsedou a místopředsedou sociální demokracie má svého vítěze. Michal Hašek, který kandidoval z druhého místa jihomoravské kandidátky, počtem preferenčních hlasů překonal lídra této kandidátky, šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku.

Počet preferenčních hlasů ve volbách Foto: David Ryneš, Novinky
Hašek v Jihomoravském kraji předběhl Sobotku

Zatímco Sobotka získal 22 175 přednostních hlasů, což je 16,83 procenta z celkového počtu, Michal Hašek získal 25 531 hlas, tedy zhruba o 2,5 procentního bodu více.

Vnitrostranický souboj ČSSD v Jihomoravském kraji byl o to pikantnější, že se v sociální demokracii často hovoří o dvou protichůdných křídlech - haškovském a sobotkovském. O křídle kolem Michala Haška se navíc hovoří jako o tom, k němuž má blíže prezident Miloš Zeman.

Ten také před volbami naznačil, že sestavením vlády může pověřit i toho představitele vítězné strany, který získá více preferenčních hlasů. Sám Hašek ale v sobotu po sečtení většiny hlasů uvedl, že sociální demokracie coby vítěz voleb navrhne Zemanovi jako budoucího premiéra Bohuslava Sobotku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků