Hlavní obsah

Grebeníček trucuje, KSČM rezignaci vysvětlovat nebude

Dlouholetý předseda českých komunistů Miroslav Grebeníček, který loni na podzim odstoupil z pozice vůdce KSČM, nepřijal pozvání nynějšího šéfa komunistů Vojtěcha Filipa na sobotní zasedání ústředního výboru v Nymburku. Komunisté žádali Grebeníčka o dodatečné vysvětlení rezignace, ten to v otevřeném dopise Filipovi odmítl.

Grebeníček trucuje, KSČM rezignaci vysvětlovat nebude

Grebeníček si myslí, že již dostatečně odůvodnil rezignaci v září, kdy se rozhodl skončit jako lídr strany. Filipovi to napsal v otevřeném dopise.

Bývalý předseda v dopise Filipovi opět vysvětlil důvody odstoupení. Rezignoval proto, že k řešení kritické situace "nebyla mezi vedoucími funkcionáři strany dostatečná vůle" a necítil dostatečnou podporu hlavních orgánů KSČM.

Grebeníčkovi se také nelíbila snaha některých komunistů o prodej jejich sídla v centru Prahy. Po jeho odstoupení však špičky KSČM rozhodly, že prodej budovy se odkládá na neurčito.

Přes nechuť k účasti na jednání klíčového orgánu KSČM však Grebeníček nehodlá opustit vysokou politiku. Bývalý předseda komunistů je volebním lídrem strany pro sněmovní volby v Jihomoravském kraji, s velkou pravděpodobností tak zasedne v poslanecké lavici i v příštím volebním odbobí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků