Hlavní obsah
Jan Fischer patřil podle průzkumů k favoritům. Nakonec neuspěl Foto: Jan Handrejch, Právo

Fischer zkritizoval Schwarzenberga v Zemanově stylu, konečné slovo ale neřekl

Neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer ve středu vydal prohlášení, ve kterém oznámil, že nyní bude sledovat chování rivalů v bitvě o Hrad Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga a krátce před druhým kolem přímé volby oznámí svého favorita. Zajímavé je, že v prohlášení se Fischer kriticky vyjádřil jen na adresu Schwarzenberga.

Jan Fischer patřil podle průzkumů k favoritům. Nakonec neuspěl Foto: Jan Handrejch, Právo
Fischer zkritizoval Schwarzenberga v Zemanově stylu, konečné slovo ale neřekl

„V příštích dnech budu pečlivě sledovat další průběh kampaně a na základě chování obou kandidátů se vyjádřím krátce před druhým kolem volby,“ uvedl Fischer v tiskovém prohlášení.

Pokud jde o Zemana, omezil se Fischer pouze na krátké konstatování, že se k tomuto kandidátovi už vyjádřil opakovaně a otevřeně. Naopak na adresu Schwarzenberga nešetřil kritikou, vzbuzuje prý otázky, zda by spojoval jako hlava státu společnost.

„Karel Schwarzenberg nekandiduje jako nezávislá osobnost, ale jako předseda TOP 09. Podílel se na řadě chybných rozhodnutí Nečasovy i Topolánkovy vlády, na zvýšení daní nebo reálném snížení důchodů. Nese spoluodpovědnost za činnost ministra Kalouska i za tolik kontroverzní amnestii. Vzbuzuje otázky, zda může plnit jeden z hlavních úkolů prezidenta, a to spojovat společnost,“ napsal Fischer v prohlášení.

Stejné výtky, které na Schwarzenbergovu adresu uvedl, přitom používá v kampani právě Zeman.

Neúspěšný kandidát také uvedl, že se o podporu ucházel jako nezávislý občanský kandidát s vizí zásadní změny fungování české politiky. „A je pozitivní, kolik lidí tato vize oslovila. V tomto smyslu ani jeden ze dvou stranických kandidátů neslibuje pozitivní posun,“ je Fischer přesvědčen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků