Hlavní obsah
Premiér Jan Fischer sleduje dění ve Sněmovně. Foto: Michaela Říhová, Právo

Fischer chce od ODS a ČSSD plán, co dál s vládou

Premiér Jan Fischer žádá ODS a ČSSD o návrhy, jak má vláda pokračovat dál poté, co zelení přestali podporovat kabinet. Chce, aby jeho vláda skončila "racionálně".

Premiér Jan Fischer sleduje dění ve Sněmovně. Foto: Michaela Říhová, Právo
Fischer chce od ODS a ČSSD plán, co dál s vládou

Návrhy by šéfové stran měli poslat na začátku příštího týdne. "Strana zelených 23. března jednostranně odstoupila od podpory vlády, čímž fakticky vypověděla politickou dohodu z dubna 2009, na jejímž základě vznikl současný kabinet," stojí v prohlášení, které poskytl mluvčí vlády Roman Prorok.

Jeho kabinet byl založen na dohodě politických stran. Strana zelených však vyzvala "svého" posledního ministra v úřednické vládě, Michaela Kocába, aby podal demisi. Ten prohlásil, že tak učiní jen v případě, že to nebude znamenat vládní krizi. [celá zpráva]

Zelení minulý týden přišli o ministra v křesle resortu životního prostředí. Jan Dusík rezignoval a na jeho místo nikdo neusedne, resort bude na základě premiérova rozhodnutí řídit ministr zemědělství Jakub Šebesta, kterého jmenovala ČSSD. Zelení by tak o klíčové ministerstvo přišli a označili tento krok za porušení dohod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků