Hlavní obsah
Letos v září byla hostem Ivo Šmoldase v Turnově Květa Fialová. Foto: Petr Novák

Finanční ředitel Klimeš odchází z České televize

Generální ředitel České televize Jiří Janeček odvolá po vzájemné dohodě k 31. srpnu Petra Klimeše z funkce finančního ředitele ČT. Právu to ve středu oznámil mluvčí ČT Richard Klatovský. "Ano, odcházím z České televize," potvrdil i Klimeš.

Letos v září byla hostem Ivo Šmoldase v Turnově Květa Fialová. Foto: Petr Novák
Finanční ředitel Klimeš odchází z České televize

"Všichni zúčastnění a především pak Česká televize si zaslouží založit tradici korektních odchodů ze jmenovaných funkcí, a proto nebudou oboustranné důvody, které vedly k tomuto rozhodnutí, dále zveřejňovány," řekl generální ředitel ČT Jiří Janeček. Řízení finančního úseku prozatím převezme nedávno jmenovaný vrchní ředitel František Lambert. O řádném obsazení této funkce pak bude rozhodnuto v nejbližší době. Klimešův odchod musí ještě projednat Rada ČT ve středu 27. srpna.

Zpráva o Klimešově odchodu se roznesla mezi novináři píšícími o médiích již ve středu ráno. Janeček přitom Právu na dotaz, zda je to pravda, ve středu mlžil a poslal následující SMS zprávu: "Znáte to, řeči se mluví a voda teče. Nicméně, pokud by někdo odcházel, řekne to nejdříve nejspíš mě a Radě ČT. Nikoli - při vší úctě - novinářům. Nebylo by to čestné. Nemyslíte?". Klimeš raději vypnul mobil a nereagoval na SMS dotaz.

Klimešův konflikt s Radou ČT

Klimeš měl minulý týden konflikt na jednání Rady ČT, kde mu někteří členové vyčetli že stále tvrdí, jak bude rozpočet pro letošní rok vyrovnaný a přitom už se jasně rýsuje ztráta asi 250 miliónů, o které Klimeš jako finanční šéf tvrdí, že ji do konce roku dožene. Někteří radní jsou však jiného názoru a říkají, že je celý čas Klimeš balamutil. Podle informací Práva navrhl odchod Klimešovi minulé pondělí Janeček, když se Klimeš vrátil z dovolené.

Odchod se zlatým padákem

Pokud Klimeš skutečně odejde, půjde se zlatým padákem. Z jeho platu 200 tis. měsíčně má podle manažerské smlouvy nárok na šestiměsíční odstupné, což je celkem 1,2 milióny korun. Klimeš vystudoval zahraniční ekonomii, pracoval jako náměstek pro ekonomiku v s. p. Transgas a do České televize jej přijal bývalý ředitel Jiří Balvín na základě výběrového řízení, ve kterém byl druhý v pořadí. Vítěz konkursu tehdy nemohl nastoupit v časové lhůtě, kterou Balvín a Rada ČT požadovali. Klimeš zastával před zvolením Janečka i další dvě funkce: prozatímního ředitele ČT a spolu s Radovanem Kosem řídil i brněnské studio ČT.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků