Hlavní obsah
Ivan Pilný Foto: Jan Handrejch, Právo

Exministr Pilný se vrací, má dohlédnout na „internetizaci Česka”

Na ministerstvu průmyslu a obchodu skončí k poslednímu říjnu náměstek pro „internetizaci” Ondřej Malý a nahradí ho bývalý ministr financí Ivan Pilný (za ANO). O odvolání Malého rozhodla ministryně Marta Nováková (za ANO).

Ivan Pilný Foto: Jan Handrejch, Právo
Exministr Pilný se vrací, má dohlédnout na „internetizaci Česka”

Malý byl náměstkem na ministerstvu od letošního února, kdy jej do funkce jmenoval tehdejší ministr Tomáš Hüner (za ANO). Měl na starosti zavádění vysokorychlostního internetu. Předtím působil jako koordinátor digitální agendy Úřadu vlády.

Ministryně Malému nabídla možnost pokračovat na ministerstvu v rámci sekce Technologie 4.0.

Ivan Pilný je člověk s velkou profesionální zkušeností, a tu chci využít nejen pro minimalizaci administrativní zátěže podnikatelů, ale také pro realizaci zavádění parametrů digitálního státu a všech souvisejících aktivit,“ uvedla k novému náměstkovi ministryně.

Pilný letos neúspěšně kandidoval do Senátu za ANO. Za hnutí ovšem zasedne v novém pražském zastupitelstvu. Od začátku letošního roku působil jako zmocněnec pro digitální vzdělávání na ministerstvu školství.

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková

Foto: Milan Malíček, Právo

Od roku 2013 byl poslancem za ANO, v loňských sněmovních volbách z osobních důvodů nekandidoval. Ministrem financí se stal loni v květnu. V čele ministerstva tehdy vystřídal současného premiéra Andreje Babiše (ANO). Pilný v 90. letech zakládal českou pobočku softwarové společnosti Microsoft, v letech 1992 až 1998 ji řídil. Poté působil ve vedení řady firem.

S ministryní Novákovou se Pilný potkal například v pozici porotce v někdejší investorském pořadu České televize Den D.

Pětice investorů z pořadu ČT Den D (zleva) Ivan Pilný, Tomio Okamura, Marta Nováková, Dana Bérová a Ondřej Bartoš

Foto: Michaela Říhová, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků