Hlavní obsah
Karolína Peake, Zbyněk Stanjura a Petr Mlsna si jdou k prezidentu Václavu Klausovi pro jmenování. Před nimi kráčí premiér Petr Nečas. Foto: Milan Malíček, Právo

Dostali jste dárek, ale Vánoce strávíte v práci, zpražil Klaus nové ministry

Václav Klaus jmenoval ve středu na Pražském hradě dva nové a jednu staronovou členku vlády. Završil tak koaliční rošádu, kdy Pavla Dobeše (LIDEM) nahradil v čele ministerstva dopravy Zbyněk Stanjura (ODS). Šéfka LIDEM Karolína Peake se po rezignaci Alexandra Vondry (ODS) přesunula na ministerstvo obrany, zatímco její místo v čele Legislativní rady vlády zaujal Petr Mlsna.

Karolína Peake, Zbyněk Stanjura a Petr Mlsna si jdou k prezidentu Václavu Klausovi pro jmenování. Před nimi kráčí premiér Petr Nečas. Foto: Milan Malíček, Právo
Dostali jste dárek, ale Vánoce strávíte v práci, zpražil Klaus nové ministry

Peake dostala od Klause jmenovací dekret, oba noví ministři vedle převzetí dekretu složili i povinný slib.

Klaus po jmenování uvedl, že na jednu stranu dostali noví ministři vánoční dárek, zároveň je však politoval, že budou muset strávit vánoční svátky v úřadech.

Ministryně obrany Karolína Peake (LIDEM) se svým předchůdcem Alexandrem Vondrou (ODS)

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Že nebude na Vánoce doma, si podle Peake již její blízcí zvykli. Ministryně to uvedla při uvedení do úřadu s tím, že chce navázat na předchozí práci ve vládě; i v resortu obrany hodlá pracovat na redukci agend. Nadále se hodlá věnovat i protikorupční strategii.

"Osobní odpovědnost a jasné kompetence dané za akvizice a nákupy v rámci resortu obrany budou také mojí prioritou," dodala Peake, že naslouchat hodlá i potřebám vojska. Co nejdříve se proto hodlá sejít s náčelníkem generálního štábu Petrem Pavlem.

Klaus před pár dny vyjádřil pochyby nad tím, zda vojáci přijmou mladou ženu v čele armády. Peake uvedla, že hodlá prezidenta přesvědčit činy. [celá zpráva]

Stanjura: Cítím respekt i odhodlání

Stanjura po uvedení do úřadu řekl, že k resortu přistupuje s respektem a odhodláním. Nečas jej při té příležitosti označil za zkušeného politika a manažera.

Zleva nový ministr dopravy Zbyněk Stanjura, premiér Petr Nečas (oba ODS) a exministr Pavel Dobeš (LIDEM)

Foto: Milan Malíček, Právo

Nový ministr nechce v resortu provádět žádné razantní personální změny. Hodlá však i nadále pracovat na snižování zejména provozních nákladů.

Od poloviny roku 2014 by se změnou kompetenčního zákona měl resort sloučit s ministerstvem průmyslu a vytvořit ministerstvo hospodářství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků