Hlavní obsah
 

Demonstrace proti Babišovi podporuje třetina lidí, ukázal průzkum

Přibližně třetina lidí podporuje demonstrace proti premiéru Andreji Babišovi (ANO). Podle 22 procent jsou protesty naopak neopodstatněné. O demonstrace jeví největší zájem vysokoškoláci a voliči opozice. Vyplývá to z průzkumu Median pro Českou televizi, kterého se tento týden zúčastnilo 801 lidí.

 
Demonstrace proti Babišovi podporuje třetina lidí, ukázal průzkum

Organizátoři demonstrací, které se od konce dubna konaly každý týden, požadují demisi Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO).

Protestů se zúčastnily desetitisíce lidí, naposledy v úterý protestující zaplnili celé Václavské náměstí v Praze. Další demonstrace se má uskutečnit v neděli 23. června na Letné.

Podle průzkumu se demonstrací proti Babišovi v uplynulých týdnech zúčastnilo šest procent dotázaných. Čtvrtina věnuje těmto protestům pozornost a 59 procent naopak demonstrace nezajímají. Desetina lidí v průzkumu uvedla, že protesty nezaregistrovala.

Premier ČR Andrej Babiš při rozhovoru pro deník Právo.

Foto: Milan Malíček, Právo

„Největší zájem (o demonstrace) registruje agentura mezi vysokoškoláky, dále mezi voliči opozici nebo voliči Jiřího Drahoše z poslední prezidentské volby,” uvedl moderátor Václav Moravec ve svém pořadu Otázky Václava Moravce.

Třetina lidí podle průzkumu souhlasí s demonstracemi, tak i s jejich cíli. Dalším 26 procentům demonstrace nevadí, ale úplně se neztotožňují se záměry demonstrujících. Zhruba pětině pak přijdou neopodstatněné cíle demonstrantů a demonstrace jako takové. Zbylých 18 procent dotázaných na protesty nemá názor či o nich neví.

"Demonstrace nejvíce vadí podporovatelům premiéra Andreje Babiše, ze 70 procent," řekl Moravec. Nesouhlasí s nimi polovina voličů hnutí ANO a 40 procent voličů KSČM a ČSSD, dodal.

Anketa
Podporujete demonstrace proti Andreji Babišovi?
Ano
45.8 %
Ne
53.9 %
Nejsem rozhodnutý/á
0.3 %
Celkem hlasovalo 11001 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků