Hlavní obsah

CVVM: ČSSD posiluje, favoritem stále ODS

Zářijový průzkum volebních preferencí agentury CVVM potvrzuje výsledky ankety agentury STEM. Podle těchto výzkumů se vládní ČSSD vrací část voličů, favoritem voleb však i podle CVVM stále zůstává nejsilnější opoziční strana ODS.

CVVM: ČSSD posiluje, favoritem stále ODS

Podle CVVM by sociální demokracie získala 15 procent hlasů, což je o 3,5 procenta více než v červnu. Preference ODS zůstávají prakticky na stejné úrovni - v září na 31 procentech.

Oslabují naproti tomu komunisté, kterým oproti červnu ubyly 2 procenta na zářijových 14 %.

Stranické preference v září 2004 (v %)
ODS31,0
ČSSD15,0
KSČM14,0
KDU-ČSL7,5
"nezávislí"3,0
Strana zelených2,5
US-DEU1,0
SNK0,5
RMS0,5
jiné strany1,0
žádná9,0
neví15,0
Poznámka: V tabulce jsou uvedeny pouze strany, jejichž preference dosahují alespoň 0,5 %, strany s nižší podporou jsou zahrnuty do kategorie "jiné strany".
Zdroj: CVVM

Stejnou voličskou přízeň si podle CVVM zachovává i KDU-ČSL, která by získala 7,5 %. Nejmenší vládní strana US-DEU je stále pod hranicí volitelnosti se ziskem jednoho procenta. Unii tak ve výzkumu předstihli "nezávislí" se 3 % a Strana zelených s 2,5 %.

Voleb by se zúčastnilo 60 procent dotázaných, dodává CVVM s tím, že rozhodně by k urnám přišlo 28 % a spíše by se rozhodlo volit 32 %. Nezájem o volby projevilo 31 procent, zbylých 9 procent neodpovědělo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků