Hlavní obsah
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka Foto: Petr Horník, Právo

ČSSD trvá na zrušení zdravotnických poplatků za hospitalizaci dětí

Vláda na svém čtvrtečním jednání odmítla návrh opoziční ČSSD, který ruší stokorunovou platbu za den v nemocnici pro děti mladší 18 let. Sociální demokraté ale nadále trvají na zrušení zdravotnických poplatků.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka Foto: Petr Horník, Právo
ČSSD trvá na zrušení zdravotnických poplatků za hospitalizaci dětí

O negativním stanovisku vlády informoval na tiskové konferenci premiér Petr Nečas (ODS). Uvedl, že ačkoli si dovede představit určité výjimky v sociálně či eticky citlivých případech, k plošnému zrušení poplatku nevidí důvod.

Sociální demokraté se však podle svého předsedy Bohuslava Sobotky budou i nadále snažit prosadit zmírnění povinnosti platit zdravotnické poplatky. Středeční stanovisko vlády, které jde podle nich proti ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi (TOP 09), jenž nedávno připustil, že by se u dětí mohly poplatky zrušit, podle nich ukazuje na spory uvnitř koalice. Ty by prý mohly pomoci k tomu, aby jejich návrh dostal podporu napříč politickým spektrem.

Sobotka prohlásil, že i tak zůstává programovým cílem ČSSD zrušení všech zdravotnických poplatků. Zůstat by podle nich měl pouze poplatek za pobyt dospělých v nemocnici, který by ale klesl ze 100 na 60 korun, a to pouze na dobu 30 dnů hospitalizace.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků