Hlavní obsah
Premiér Bohuslav Sobotka s ministrem vnitra Milanem Chovancem (oba ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo

ČSSD si v Brně zvolí nové vedení, Sobotka obhajuje post předsedy

V pátek ráno startuje na brněnském výstavišti sjezd ČSSD, na kterém si strana zvolí nové vedení. Současný lídr soc. dem. Bohuslav Sobotka zatím nemá vyzyvatele. Největší boj se tak strhne zřejmě o to, kdo bude krýt Sobotkovi záda.

Premiér Bohuslav Sobotka s ministrem vnitra Milanem Chovancem (oba ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo
ČSSD si v Brně zvolí nové vedení, Sobotka obhajuje post předsedy

Post statutárního místopředsedy obhajuje ministr vnitra Milan Chovanec, proti němu se postavil šéf sněmovního ústavně-právního výboru Jeroným Tejc, který patří k Sobotkovým názorovým oponentům.

Premiér už se nechal několikrát slyšet, že by byl rád, kdyby delegáti zvolili Chovance.

Jeroným Tejc (vlevo) a Milan Chovanec

Foto: koláž Novinky.cz s Právo

Chovanec dostal 11 nominací, nepodpořil ho Jihočeský, Jihomoravský a Liberecký kraj a Vysočina. V jižních Čechách má naopak podporu Tejc, stejně jako na jižní Moravě a v Moravskoslezském kraji.

Sobotka bez podpory jižních Čech

Sobotku na post předsedy podpořily všechny krajské organizace kromě jihočeské, která jako jediná hlasovala v tajné volbě. Jihočeskou organizaci ČSSD vede hejtman Jiří Zimola, který se stejně jako Tejc řadí ke stranickým kritikům Sobotky.

Lenka Teska Arnoštová

Foto: Petr Hloušek, Právo

Funkci řadových místopředsedů budou obhajovat náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek i šéf Sněmovny Jan Hamáček.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD)

Foto: Petr Horník, Právo

O post místopředsedy se budou ucházet také volební manažer strany Jan Birke, náměstek pražské primátorky Petr Dolínek, poslanec Jaroslav Foldyna či ekonomický ředitel ČSSD Martin Starec.

Starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD)

Foto: Jan Birke

Sobotka ve zprávě delegátům napsal, že za prohru ČSSD v loňských senátních a krajských volbách mohou do značné míry skandály a chování regionálních a komunálních politiků. Nechce-li prý ČSSD dopadnout stejně jako ODS, musí se s tímto problémem vypořádat. [celá zpráva]

Anketa
Měl by být Bohuslav Sobotka znovu zvolen předsedou ČSSD?
Ano
12.3 %
Ne
87.7 %
Celkem hlasovalo 2591 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků