Hlavní obsah
Šéf ODS Mirek Topolánek při zasedání Sněmovny Foto: Jan Handrejch, Právo

Chystá se na mě další toskánská aféra, říká Topolánek

Předseda ODS Mirek Topolánek v úterý novinářům řekl, že se chystá druhá aféra Toskánsko. Tvrdí, že dokumenty, které ji mají rozpoutat, jsou falzifikáty. Mají podle něho dokázat, že je vlastníkem některé z firem, o nichž se v souvislosti s kauzou média zmiňovala.

Šéf ODS Mirek Topolánek při zasedání Sněmovny Foto: Jan Handrejch, Právo
Chystá se na mě další toskánská aféra, říká Topolánek

"Informace, které mám, svědčí o tom, že se připravuje kauza Toskánsko 2 na základě falzifikátů, které mají prokazovat jakési mé vlastnictví. Vylučuji, že by taková možnost existovala," prohlásil Topolánek. Falzifikáty mají podle něho prokazovat, že je vlastníkem některé z firem, o kterých média informovala jako o možných majitelích vily, ve které Topolánek spolu s dalšími lidmi pobýval.

Je to nemožné, a protože nelze dokázat neexistenci něčeho, tak to říkám dopředu, abyste viděli, že jsem na to připraven, že je budu rozporovat
Mirek Topolánek

"Paranoik! Nemám potuchy, o co jde," sdělil někdejší šéf české rozvědky Karel Randák. Právě on přitom rozpoutal původní kauzu Toskánsko, když deníku MF Dnes předal desítky fotografií z Topolánkovy společné italské dovolené s lobbisty a šéfy velkých českých firem.

"Je to nemožné, a protože nelze dokázat neexistenci něčeho, tak to říkám dopředu, abyste viděli, že jsem na to připraven, že je budu rozporovat," řekl šéf ODS. "Tato kauza mě nemůže odradit od toho, abych normálním způsobem pracoval v kampani na volbách, a proto to říkám dopředu," pokračoval Topolánek.

Aféra, kterou označil jako Toskánsko, se vyvinula po zveřejnění tajně pořízených fotografií z dovolené předsedy ODS v Itálii. Fotografie zachytily šéfa ODS v Itálii v luxusní vile a na jachtě společně s lobbisty a podnikateli, včetně šéfa ČEZ Martina Romana. Jejich spojení s bývalým premiérem vyvolalo spekulace o tom, zda si Topolánek platil dovolenou sám. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků