Hlavní obsah
Web Učítelka Foto: ceskatalelevize.cz

Česká televize začíná učit děti základních škol

Česká televize chce ulehčit starosti s učením dětem, které jsou nyní povinně doma, i jejich rodičům a spouští od pondělí 16. března projekt nazvaný UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT 2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky.

Web Učítelka Foto: ceskatalelevize.cz
Česká televize začíná učit děti základních škol

V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky. Plánuje také spuštění specializovaného edukativního webu s více než třemi tisíci vzdělávacími videy z pořadů ČT.

Projekt UčíTelka aneb Když děti učí telka vzniká s odbornou garancí ministerstva školství. ČT jej bude vysílat prozatím jeden měsíc. Průvodkyněmi se stanou moderátorky Petra Křížková a Kateřina Bílková.

„Každý všední den od devíti startuje vyučování. Jednotlivý učební blok bude trvat třicet minut a bude určen vždy pro jeden ročník prvního stupně s krátkou přestávkou v podobě vzdělávacích pořadů z produkce Déčka,“ vysvětlil vedoucí projektu Luboš Rosí.

„Vysílání bude pravidelné, abychom i rodičům umožnili přizpůsobit podle něj denní program. Výukovou hodinu v kulisách školní třídy povede vždy jeden učitel, vyučování se zúčastní také tři děti,“ dodal.

Na vzdělávací pásmo navážou od 12 do 15 hodin další vzdělávací pořady určené pro starší děti. Česká televize myslela i na starší žáky, kteří se doma připravují na přijímací zkoušky. Vždy v úterý a ve čtvrtek od 14 hodin, po skončení pořadu Sama doma, pomůže na programu ČT 1 studentům, na něž čekají přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia.

Pořad Škola doma bude trvat 45 minut. V úterý se bude procvičovat čeština a ve čtvrtek matematika. Na postech moderátorek se začnou střídat Lenny Trčková v úterý a Alena Zárybnická ve čtvrtek.

Program televizní školy najdete každý den v našem deníku v přehledu televizního programu stanice ČT 2 a ČT 1. Například v pondělí se učí na ČT 2 přírodopis, fyzika, zeměpis a dějepis.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků