Hlavní obsah
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem Foto: Milan Malíček, Právo

Češi hodnotí Babišovu vládu v demisi kriticky, spokojeni jsou jen s programem

Ačkoliv se premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) zaštiťuje tím, že program jeho vlády je takříkajíc pro všechny a kabinet chce makat, veřejnost je k vládě spíše kritická. Sice převládá spokojenost s programem, ale činnost kabinetu, jeho personální obsazení i komunikaci lidé hodnotí spíše negativně. Plyne to z šetření CVVM.

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem Foto: Milan Malíček, Právo
Češi hodnotí Babišovu vládu v demisi kriticky, spokojeni jsou jen s programem

Program kabinetu kladně hodnotí 43 procent dotázaných, zatímco opačný postoj má 34 procent lidí.

V ostatních kategoriích převažuje nespokojenost, byť nijak významně. S Babišem coby premiérem je spokojeno 43 procent dotázaných, zatímco opačný postoj má 48 procent lidí. Personální složení kabinetu vyhovuje 34 procentům respondentů, nevyhovuje 48 procentům.

Činnost vlády kladně hodnotí 41 procent lidí, nespokojenost s ní vyjadřuje 44 procent z nich. Komunikaci kabinetu ocenilo 42 procent, nezamlouvá se naopak 45 procentům.

Spokojenost s vládou Andreje Babiše (v procentech)
 spokojen/a
nespokojen/a
s programem
43
34
s činností
41
44
s komunikací
42
45
s lidmi ve vládě
34
48
s osobou předsedy
43
48
 * dopočet do 100 procent tvoří odpovědi „nevím”
zdroj: CVVM

Spokojenější jsou pochopitelně voliči ANO, lidé spokojení s politickou situací i s ekonomickou situací své domácnosti. Nespokojenost častěji deklarovali voliči ODS a Pirátů.

Ve srovnání s loňským hodnocením kabinetu premiéra Bohuslava Sobotky si Babišova vláda polepšila, často poměrně výrazně.

Nynější kabinet si celkově v očích veřejnosti stojí stejně, v případě komunikace i lépe než některé z předešlých vlád. „V posledních cca deseti letech se lepší hodnocení objevilo jen u vlády Jana Fischera a u vlády Bohuslava Sobotky v prvních dvou letech jejího působení (2014–2015),” připomněla agentura.

Průzkum probíhal od 3. do 15. února a zapojilo se do něj 1119 respondentů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků