Hlavní obsah
Léto je tady. Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo

Čekají nás nádherné dva týdny plné sluníčka

Měsíční výhled počasí vydávaný Českým hydrometeorologickým ústavem snad ani nemohl dopadnout lépe. Čeká nás nejméně čtrnáct dní sluníčka a letních teplot.

Léto je tady. Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo
Čekají nás nádherné dva týdny plné sluníčka

„Studený ráz počasí z druhé poloviny června pozvolna končí a před námi jsou minimálně dva týdny s letními teplotami, v některých dnech přesahujícími i tropických 30°C,” sdělili meteorologové.

Navíc nebude pršet. První polovina července by měla být sušší, později může srážek přibývat, ale celé období bude pořád podprůměrné.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

V polovině července může přijít malé ochlazení a konec července by mohl být teplotně podprůměrný.

Češi se raději opálí doma

Měsíční výhled počasí nemůže udávat konkrétní teploty na konkrétní dny, jde spíše o očekávaný trend ve vývoji počasí a odhaduje celkový charakter předpovědních období.

Pěkné počasí a možná i teroristické útoky v Tunisku mohou přispět k tomu, že Češi letos zůstanou doma. Z posledních výzkumů vyplývá, že více než polovina Čechů pojede na vlastní chatu, nebo vůbec nikam. Zůstat doma  hodlají i Poláci, Slováci a Maďaři. Naopak polovina Rumunů a Bulharů stráví dovolenou mimo domov, a to buď ve své zemi, nebo v zahraničí. [celá zpráva]

Anketa
Zůstanete o prázdninách raději doma či na své chatě?
Ano
67.3 %
Ne, pojedu do zahraničí
15.4 %
Ne, ale budu cestovat v ČR
17.3 %
Celkem hlasovalo 6384 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků