Hlavní obsah

Budu laskavý, slíbil Zeman podpořit rozpočet

Prezident Miloš Zeman slíbil kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO), že přijde do Sněmovny podpořit návrh rozpočtu na příští rok. V projevu na jednání vlády slíbil, že bude laskavý a vstřícný.

Budu laskavý, slíbil Zeman podpořit rozpočet

„Jako každý rok pronesu projev ve Sněmovně na téma rozpočtu, budu velmi laskavý, velmi vstřícný a budu mít několik víceméně okrajových poznámek,” uvedl Zeman s tím, že vítá snížení plánovaného deficitu z 50 na 40 miliard korun.

Prezident Miloš Zeman se zúčastnil jednání Vlády k rozpočtu.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Premiérovi, jehož oslovil Andreji, pogratuloval, že si členové kabinetu ve svých rozpočtových požadavcích nevyskakují a jsou disciplinovaní.

V projevu se věnoval omezení inkluze, kterou označil za smutný sociální experiment, vysokými dotacím na obnovitelné zdroje a úsporám ve státní správě, jichž lze podle něj docílit zrušením zbytečných úřednických pozic.

Prezident Miloš Zeman přichází na jednání vlády o rozpočtu.

Foto: Petr Hloušek, Právo

„Ať je dají na dobré platy těm úředníkům, kteří zůstanou, ale ať osekají proboha ty, kteří jsou zbyteční,” uvedl prezident, který si neodpustil ani tradiční kritiku neziskových organizací, konkrétně těch, které označuje za neužitečné.

Záznam: TK po jednání vlády

Video: ČTK

„Neužitečná nezisková organizace je ta, která se prohlašuje za politickou neziskovku, a dokonce se hrdě nazývá think-tank, i když není ani tank a tím méně think,” míní prezident.

„Jak vidíte, tak moje připomínky nejsou tak meritorní, aby mohly rozpočet rozbourat, a jsou namířeny vůči těm, kdo plýtvají, protože plýtvání je českým národním sportem,” uzavřel Zeman.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků