Hlavní obsah
 

Buď to přežijeme ve zdraví, nebo ne, hřímala ve Sněmovně Babišova poslankyně

Čtvrteční dvouhodinová debata ve Sněmovně o migrační krizi nic nepřinesla. Místo toho, aby vláda vysvětlila svůj postoj k uprchlíkům, opoziční poslanci využívali faktické poznámky a přihlášení v rozpravě se ke slovu nedostali. Kritika, která se na kabinet snesla, pobouřila poslankyni za ANO Ivanu Dobešovou.

 
Buď to přežijeme ve zdraví, nebo ne, hřímala ve Sněmovně Babišova poslankyně

Poslankyně připomněla, že bod, který dolní komora projednává, se jmenuje informace vlády ČR o migrační krizi. „To, co se strhlo po vystoupení pana premiéra, mi připomíná spletení jazyků. Opozice akorát útočí, co by se mělo dělat, a snaží si na tématu nahnat body,“ křičela v emotivním vystoupení.

„Nejde o to, kdo vyhraje. Jsme na jedné lodi. Buď to všichni přežijeme ve zdraví, nebo ne,“ hřímala poslankyně.

Dodala, že si váží vlády za kroky, které podniká, a že má situaci pod kontrolou. Jedinou chybu koalice a vlády vidí v tom, že nedává dostatečně vědět, co všechno dělá. Přesvědčit západní Evropu o jiném pohledu na uprchlíky je podle ní velmi komplikované.

Babiš: Přežijeme to

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš prý projev své poslankyně neslyšel. „Ale myslím, že to určitě ve zdraví přežijeme,” podotkl s úsměvem. „Musíme v rámci Evropy prosadit naše názory, jsou správné. Na prvním místě je zodpovědnost, potom solidarita,“ doplnil.

Související témata:

Zleva ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a ministr financí Andrej Babiš (ANO)

Foto: Petr Horník, Právo

Ministr financí Andrej Babiš

Foto: Michal Doležal, ČTK

Evropští politici by měli mluvit o posílení schengenské hranice, ale měli by ji zabezpečit stejně, jako to udělalo Maďarsko. „Musíme uprchlíky zastavit už v Turecku a tam jim poskytnout pomoc,“ dodal Babiš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků