Hlavní obsah
Ministr zdravotnictví Jan Blatný Foto: Jan Handrejch, Právo

Blatný hrozí omezením pohybu mezi kraji

Vláda by se v pondělí mohla zabývat návrhem na omezení pohybu mezi jednotlivými kraji. Řekl to ministr zdravotnictví Jan Blatný. Podle něj záleží na tom, jak bude situace vypadat o víkendu na horách a jak budou lidé dodržovat opatření.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný Foto: Jan Handrejch, Právo
Blatný hrozí omezením pohybu mezi kraji

„Ve hře může být i omezení pohybu mezi kraji zejména s ohledem na to, že existují velké rozdíly mezi jednotlivými kraji,” uvedl Blatný.

Například v Karlovarském, Plzeňském, Pardubickém a Královéhradeckém je situace vážnější než v jiných regionech.

Podle Blatného je potřeba udělat vše proto, aby lidé neroznesli nákazu všude. „Musíme prověřit indicie, že v některých krajích může být větší možnost výskytu britské mutace,” řekl Blatný.

Podle něj jsou to kraje sousedící s Německem. „Asi třetina vzorků s pozitivní mutací jsou pendleři mezi Českou republikou a Německem, takže jsou to příhraniční kraje,” dodal Blatný.

Server deníku Blesk v pátek uvedl, že nákaza se šíří například ve věznici v Horním Slavkově na Karlovarsku. Nakaženo je tam 300 vězňů.

Ministr současně řekl, že vláda nechce opatření zpřísňovat, pokud to nebude nutné. „Věřím, že je v našich silách dosáhnout naplnění stávajících opatření. Nejsem ten, kdo by chtěl za každou cenu tlačit na lidi. Uvědomuju si, že situace trvá dlouho a omezuje nás,” řekl Blatný.

Anketa
Měl by se podle vás omezit pohyb mezi kraji
Ano
29.7 %
Ne
70.3 %
Celkem hlasovalo 14814 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků