Hlavní obsah
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš Foto: Petr Hloušek, Právo

Babiš si podepsal výpověď v Agrofertu

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který by se ve vládě Bohuslava Sobotky měl stát ministrem financí, končí ve vedení společnosti Agrofert, kterou založil. Babiš to v pondělí oznámil na sociálních sítích a svém blogu.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš Foto: Petr Hloušek, Právo
Babiš si podepsal výpověď v Agrofertu

„Dnes, v pondělí 20. ledna jsem si sám podepsal výpověď, což byl zvláštní pocit,” okomentoval budoucí ministr svůj krok na sociálních sítích.

Na svém blogu odchod z čela firmy popsal podrobněji.  „V pondělí 20. ledna jsem si sám podepsal výpověď, což byl zvláštní pocit. Mé jméno musí zmizet ze všemožných rejstříků, zbavuji se podpisových práv, členství v představenstvech a dozorčích radách,” uvedl.

Spojení s firmou však zcela nepřeruší a hodlá zůstat ve správní radě charitativní Nadace Agrofert. „Což mi snad už nikdo jako střet zájmů vyčítat nebude,” dodal.

Mluvčí společnosti Karel Hanzelka informoval, že nového předsedu si bude představenstvo Agrofertu volit ve čtvrtek 23. ledna. Nejpravděpodobnějším Babišovým nástupcem je podle něj šéf valašskomeziříčské chemičky DEZA Zbyněk Průša.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků