Hlavní obsah
Helena Válková a Andrej Babiš Foto: Jan Handrejch, Právo

Babiš přiživil spekulace o konci ministryně Válkové, nepostavil se za ni

Dny ministryně spravedlnosti Heleny Válkové ve vládě mohou být podle zákulisních informací sečteny. Spekulace ve středu ještě přiživil stranický šéf Válkové Andrej Babiš, když před novináři odmítl ministryni podpořit.

Helena Válková a Andrej Babiš Foto: Jan Handrejch, Právo
Babiš přiživil spekulace o konci ministryně Válkové, nepostavil se za ni

O konci Válkové se spekulovalo už loni, kdy se dostala do sporu s premiérem Bohuslavem Sobotkou, který jí posléze dal „žlutou kartu“ kvůli personálním neshodám na ministerstvu. Nyní se začalo o jejím odvolání mluvit znovu.

A Válkové stranický šéf, vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš fámy nevyvrátil, naopak je ještě víc potvrdil, když se na opakované výzvy novinářů odmítl za Válkovou postavit.

„Nemůžeme vyloučit jenom smrt, takže já to nechci komentovat,“ odmítl Babiš apel, aby vyvrátil spekulace o konci ministryně. „Paní Válková teď řeší problém s platy (zpětné dorovnání platů soudcům, pozn. red.), nechci se k tomu vyjadřovat,“ dodal.

Na dotaz, zda za Válkovou stojí, pouze zopakoval: „Fakt to nebudu komentovat.“

Pokud by Válková ve vládě skončila, byla by již třetím skončivším členem kabinetu Bohuslava Sobotky a třetím takovým ministrem za ANO. Dosud opustili vládu Věra Jourová a Antonín Prachař.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků