Hlavní obsah
Andrej Babiš na tiskové konferenci ANO k nahrávkám Foto: Milan Malíček, Právo

ANO našlo smlouvu k daru od Rusňáka. Není prý podepsaná

Brněnská organizace hnutí ANO našla podle Andreje Babiše dokument k daru ve výši 1,1 miliónu korun, jenž měl údajně věnovat šéf DRSG David Rusňák, který byl obviněn v souvislosti s případem úniku informací z policejních spisů. Podle Babiše však smlouva není podepsaná, a nemohla být proto uvedena v účetnictví.

Andrej Babiš na tiskové konferenci ANO k nahrávkám Foto: Milan Malíček, Právo
ANO našlo smlouvu k daru od Rusňáka. Není prý podepsaná

„Po mých urgencích brněnská organizace našla dokument podepsaný panem Rusňákem, který ale nikdy nebyl dopraven na centrálu hnutí, takže jsem ho ani já, ani nikdo z hnutí nepodepsal,“ vysvětlil Novinkám Babiš.

Dodal, že jelikož dokument nikdy na centrále nebyl, není proto logicky uveden v účetnictví ani ve výroční správě za rok 2014.

Rusňák podle Babiše žádné peníze hnutí nedal. „V té nepodepsané smlouvě jsou uvedené nějaké marketingové a podpůrné aktivity. Centrála nemá žádné podklady, které by dokazovaly, že plnění uvedené ve smlouvě skutečně proběhlo,“ doplnil ministr.

Babiš chce úřadovat na centrále

Babiš, který už dříve vyzval k vrácení daru, se prý chystá od pátku úřadovat na centrále hnutí a chystá se projít všechny smlouvy a účetnictví, aby se taková věc neopakovala.

Podnikatel měl údajně hnutí věnovat nepeněžité plnění v hodnotě 1,1 miliónu korun. Český rozhlas upozornil na to, že ANO nemůže najít darovací smlouvu. Ta měla být právě i součástí výroční zprávy za rok 2014, kde však chybí.

Rusňák, který byl obviněn v souvislosti s případem úniku informací z policejních spisů, patřil mezi řadové členy hnutí ANO. Po svém obvinění oznámil, že jeho řady opustí. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků