Hlavní obsah
Václav Klaus Foto: Milan Malíček, Právo

Američané krutě zúčtovali s Obamou, je to dobré pro celý svět, míní Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus uvítal vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Jde podle něj o „kruté zúčtování” s prezidentem Barackem Obamou a jím představovanou politikou. Trumpovo vítězství je prý dobré „pro celý svět”.

Václav Klaus Foto: Milan Malíček, Právo
Američané krutě zúčtovali s Obamou, je to dobré pro celý svět, míní Klaus

„Stejně jako by bez prezidentství Jamese Cartera nebylo vítězství Ronalda Reagana, bez prezidentství Baracka Obamy by nebylo vítězství Donalda Trumpa,” míní Klaus, podle něhož byl poražen i svět politické korektnosti, přetvářky a potlačování svobody projevu. Tyto hodnoty byly prý poraženy spolu s elitářským sociálním inženýrstvím a světem smiřujícím se s úpadkem Západu a zříkajícím se jeho tradičních hodnot.

Klaus v souvislosti s Trumpovým vítězstvím a brexitem, které označil za revoluční,  očekává řetězovou reakci v evropských zemích. „Evropa tyto dva impulsy potřebovala,” dodal.

Havlisté prohráli, tvrdí Klaus

Klaus konstatoval, že volby vyhráli „normální, obyčejní, zdravý rozum používající lidé”, kteří prý porazili politické elity, establishment a dokázali zvítězit i nad „manipulací jednotné mediální fronty”.

Podle Klause tak v amerických volbách zvítězil i jeho institut. „Byla poražena i řada lidí u nás. Byl poražen už čtvrt století dominující politický směr, který má v různých zemích světa různé názvy a představitele, u nás jim říkáme havlisté,” dodal.

„Očekáváme však, že to nebude dlouho trvat a že mnozí z nich se stanou oddanými trumpisty,” uvedl Klaus ve stanovisku svého institutu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků