Hlavní obsah
Janek Kroupa na snímku z roku 2013 Foto: Milan Malíček, Právo

Agrofert nedostal prostor, tvrdí rada a zahájila řízení s ČRo kvůli reportážím

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s Českým rozhlasem kvůli reportážím redaktora Janka Kroupy o pobírání dotací na pozemky v souvislosti se společností Agrofert. Rozhlas se podle rady dopustil přestupku, protože nedal firmě prostor na reakci. Rada to uvedla na svých stránkách.

Janek Kroupa na snímku z roku 2013 Foto: Milan Malíček, Právo
Agrofert nedostal prostor, tvrdí rada a zahájila řízení s ČRo kvůli reportážím

Reportáže informovaly o tom, že společnost Agrofert, kterou vlastnil až do února 2017 premiér Andrej Babiš a poté ji vložil do svěřenských fondů, neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy a holding na ně pobírá evropské dotace.

„Vyjádření k této problematice získaná od nezávislých odborníků nebyla ověřena v souvislosti s platnou právní úpravou, a k vyjádření odborníků nebyla získána přímá reakce od společnosti Agrofert,” uvedla rada.

O příspěvku diskutovala Rada ČRo, kde si na reportáž jako na neobjektivní stěžoval místopředseda rady Tomáš Kňourek. Nedostatky v reportáži konstatoval i generální ředitel ČRo René Zavoral. Na dvě stovky zaměstnanců rozhlasu v protestním dopise postoj svého šéfa kritizovaly, považovali ho za znehodnocení práce ČRo.

Podle serveru ihned.cz zahájené správní řízení nejspíš skončí upozorněním, pokuta veřejnoprávnímu rozhlasu nehrozí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků