I když podle Klause se ne vždycky s Paroubkovým kabinetem shodl, vztahy mezi Hradem a Strakovou akademií označil za korektní. "Není možné skrývat, že ne vždy jsme měli na všechny věci názor shodný. Nicméně v mnoha věcech se naše názory na věci veřejné shodovaly," uvedl Klaus.

I Paroubek si myslí, že prezident i jeho vláda měli na většinu věcí shodný názor, ačkoli "ne všechny dny byly slunné".

"Věřím, že spolu určitě nalezneme možnosti spolupráce také v budoucnu," řekl prezidentovi Paroubek, který se netají záměrem vrátit se do premiérského křesla po podzimních senátních a komunálních volbách. [celá zpráva]

V pondělí odpoledne Paroubkovu sestavu vystřídá ministerský tým vybraný šéfem ODS Mirkem Topolánkem. [celá zpráva]

Plusy i mínusy starého kabinetu

Paroubkově vládě se podařilo za podpory komunistů protlačit například nový Zákoník práce. Nejsilnější koaliční ČSSD za podpory unionistů prosadila i zákon o registrovaném partnerství osob stejného pohlaví, jenž kritizovali zejména lidovci.

Za dobu Paroubkovy vlády se ale nedařilo snížit míru korupce, ČR se tak ve srovnání organizace Transparency International ocitla na úrovni Namibie.

Paroubek byl jmenován premiérem na konci dubna 2005. Koaliční vláda ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU se zmítala ve vnitřních sporech, sociální demokraté tak často hledali při hlasování ve Sněmovně podporu komunistických poslanců.