Senátor a šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Milan Štěch (ČSSD) zdůraznil, že "si není jistý, zda vláda dostane důvěru, spíše o tom pochybuje". Podle něj není nezbytně nutné, aby v čele resortu stál odborník na danou problematiku, ale "měl by to být schopný manažer".

Ke jmenování Parkanové ministryní obrany se odborářský šéf stavěl spíše skepticky. "Armáda a vztahy uvnitř ní jsou složité, je v ní převaha mužů," řekl Štech s tím, že žena to bude mít s řízením resortu těžké. "Nechtěl bych ji však předem diskriminovat," dodal o horké kandidátce na post ministryně obrany Štěch.

Více se dočtete o jménech nových ministrů zde.

Šéf odborářů také glosoval jméno občanského demokrata Petra Nečase, o němž se hovoří v souvislosti s vedením ministerstva práce a sociálních věcí. "Nevím, jestli měl (Nečas) praxi mimo Sněmovnu," uvedl Štěch. "Pokud se ale zbaví některých svých klišé, jsme připraveni s ním spolupracovat," řekl šéf ČMKOS. Podle Štěcha by měl Nečas "více naslouchat zaměstnancům" a neměl by "nadržovat zaměstnavatelům".

Kováčik považuje jména ministrů za špatný žert

Velmi ostře hodnotil jmenování dvou politiků KDU-ČSL na ministerské posty šéf komunistických poslanců Pavel Kováčik. "Oni si snad dělají z lidí legraci," sdělil Novinkám Kováčik. Podle něj "by měli politici své práci rozumět", u této dvojici o tom má vážné pochybnosti.

Kováčikovi se nelíbí možná nominace Parkanové na ministerstvo obrany, i když uznal, že i v jiných zemích EU  (Finsko, Francie) vedou vojenské ministerstvo ženy. "Při vší úctě k paní Parkanové si nemyslím, že by byla odborně dostatečně erudovaná k vedení ministerstva obrany," řekl Kováčik.

Parkanová má s obranou zkušenosti 

Parkanová zase od roku 2002 do června 2003 byla místopředsedkyní sněmovního Výboru pro obranu a bezpečnost.