Na transparentech evokujících dobu komunismu měli hesla "101 procent pro soudruha Paroubka", "Závěry bohumínského sjezdu splníme", "Pracující ženy volí kakao z Ghany".

ČSSD po loňské rezignaci expremiéra Stanislava Grosse provizorně vedl stranu ministr financí Bohuslav Sobotka. Neformálním lídrem se však stal Paroubek, dosud řadový místopředseda ČSSD, když v dubnu nečekaně vystřídal Grosse ve Strakově akademii. O uvolněnou funkci místopředsedy se zřejmě jako jediný bude ucházet ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach.

Tři týdny před volbami chce sociální demokracie na sjezdu také demonstrovat svoji sílu a jednotu a rozhodně se vymezit vůči ODS. Jednacím prostorům dominuje oranžová jako barva letošní kampaně Paroubkovy strany.

Do Prahy přijel povzbudit svou mateřskou stranu bývalý předseda vlády a ČSSD Miloš Zeman, který podporuje tandem Paroubek - Škromach. Pozváni jsou i jeho předchůdci Vladimír Špidla a Stanislav Gross.

Vedení ČSSD si dalo závazek, že pokud v červnových volbách nezíská přes 30 procent, rezignuje. V takovém případě by se konal další mimořádný sjezd. Favoritem voleb je podle průzkumů opoziční ODS.