Grebeníček nevyloučil, že by se mohl vzdát kandidatury ve volbách do Sněmovny.  "Každý má právo na své rozhodnutí, Miroslav Grebeníček má na něj právo také, a já věřím, že to neučiní," reagoval Filip na Grebeníčkovu hrozbu, že by mohl opustit kandidátku. Dopisem se prý Filip bude zabývat.

Místopředseda KSČM Jiří Dolejš, kterého spolu s europoslancem za KSČM Miloslavem Ransdorfem Grebeníček v minulosti často kritizoval, považuje dopis za pokus o rozbíjení strany zevnitř a za projev krajní nezodpovědnosti v situaci, kdy se komunisté snaží o co nejlepší volební výsledek. "Dopis pouze špiní bez důkazů. Pokud je autorem bývalý předseda, pak je nedůstojný jeho dosavadní životní dráhy," dodal.

Grebeníček vyzývá, aby se komunisté v předvolebním klání vyhranili nejen vůči ODS, ale i vůči ČSSD. "S plnou odpovědností ti říkám, že bych se rozmýšlel kandidovat za stranu, která inklinuje k takovéto sociáldemokratizaci a k takové účasti na moci, která je spojena s bezprogramovým kšeftařením, s korupcí a klamáním voličů," napsal Filipovi Grebeníček.

Podle informací z KSČM roste s Grebeníčkem nespokojenost v jeho vlastním volebním kraji. Nejprve Grebeníček nepřišel na krajskou konferenci, která sestavovala kandidátky. Přesto byl zvolen lídrem. Nyní prý nechodí na porady a nezapojuje se do volebních aktivit.