Liběna Hlinková by se měla v případě zvolení do Sněmovny podle mínění ústeckého regionálního manažera ODS Pavla Vilíma věnovat problematice bezpečnosti na silnicích. Měla by také usilovat o poskytnutí nutné péče státu pro pozůstalé po obětech tragických nehod. "Nejlépe by bylo získat v našem kraji deset mandátů, realisticky by bylo úspěchem osm křesel v Sněmovně," prohlásil Vilím. Hlinková kandiduje na devátém místě na volební listině ústecké ODS.

ČSSD nasadí Ploce, do Senátu i Bugára

Pavel Ploc jistě v roce 1988, kdy získal stříbrnou medaili na ZOH v Calgary, nepředpokládal, že bude v roce 2006 volebním trumfem soc. dem. v Libereckém kraji. Byť z patnáctého místa kandidátky, bude se harrachovský patriot snažit proniknout do Sněmovny.

"Již v minulých volbách za nás Ploc kandidoval, získal velký počet preferenčních hlasů a málem se dostal do Sněmovny," řekl Novinkám místopředseda libereckého Krajského výkonného výboru ČSSD Robert Dušek.

"Nemyslím, že bychom na Plocovo jméno jenom lákali voliče, pokud se Pavel dostane do Sněmovny, určitě by kompetentně podporoval zájmy sportovců," tvrdil Dušek. Podle něj by chtěli soc. dem. získat v Libereckém kraji alespoň tři mandáty z celkových osmi, jejich lídrem bude poslanecký nestor Michal Kraus. "Předpokládám, že u nás se do Sněmovny dostanou ještě ODS a KSČM," naznačil Dušek, že nepočítá se silnou KDU-ČSL v regionu.

Na boj o Senát se chystá další ikona sportovní historie. Na Jablonecku a v části Semilska bude do horní parlamentní komory kandidovat za ČSSD diskařský  mistr světa z roku 1983 Imrich Bugár.

Slavná jména sportovní minulosti nejsou výjimkou ani ve světě, v Libérii například nedávno kandidoval na prezidenta fotbalový kanonýr George Weah, ovšem v druhém kole prohrál, kalifornským guvernérem je bývalý kulturistický šampión a pozdější hvězda akčních filmů Arnold Schwarzenegger.