V horských oblastech Jihočeského kraje v noci na čtvrtek místy připadlo až pět centimetrů sněhu. Silničáři vyjeli s posypovými vozy především do vyšších částí Šumavy na Prachaticku. Nejhorší situace byla na silnici I/4 u Kubovy Huti, kde uvízlo několik kamiónů. Ráno to řekl dispečer prachatické správy a údržby silnic. Vozovky v horských oblastech a podhůří Šumavy jsou proto sjízdné jen se zvýšenou opatrností, dodal.

Podle nepotvrzených informací uzavřely rozmary počasí na krátkou dobu i hraniční přechod Strážný na německé straně, řekl dispečer.

Některé horské silnice druhé a třetí třídy byly v Libereckém kraji ráno sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Především v Krkonoších komplikoval dopravu nový sníh, námraza a zhoršená viditelnost. Největší problémy se objevily v okolí Míseček, Lomnice nad Popelkou a ve stoupání na silnici mezi Libercem a Frýdlantem. Silničáři o tom informovali na svých internetových stránkách.

V Krkonoších se teplota pohybovala od minus pěti do plus dvou stupňů Celsia. Bylo oblačno, mrholilo a na mostech hrozil řidičům kvůli námraze smyk. Silničáři vozovky ošetřovali chemicky i klasickým posypem. Také ve vyšších polohách Jablonecka a Liberecka jízda na silnicích druhé a třetí třídy vyžadovala zvýšenou opatrnost.

Na silnicích ve vyšších polohách Rychnovska, zejména v Orlických horách, leží na silnicích vrstva rozbředlého sněhu. Řidiči by proto při jízdě měli být opatrní. Zvýšenou pozornost musí kvůli sněhovým přeháňkám věnovat jízdě také řidiči na Hlinecku a Moravskotřebovsku v Pardubickém kraji.

Ostatní silnice v Královéhradeckém a Pardubickém kraji jsou bez větších problémů sjízdné. Silnice prvních i nižších tříd jsou většinou holé a mokré. Teplota se ráno pohybovala od nuly do dvou stupňů Celsia, slabý mráz byl na Náchodsku, Rychnovsku, Hlinecku a Poličsku.