Zeman, který po odchodu z čela vlády po volbách v roce 2002 odešel do politického důchodu, se pochvalně zmínil o nových ministrech za ČSSD Vítězslavu Jandákovi a Davidu Rathovi. "K Jandákovi mám docela sympatie. Nedávno jsme se setkali na chalupě, hezky jsme si popovídali a byla to příjemná diskuse, řekl o Jandákovi Zeman. Podle něj i s Rathem vždy vycházel korektně.

Ve sporu premiéra s prezidentem kvůli Rathovu působení na ministerstvu se Zeman přiklonil k Paroubkovi. "Premiér nese odpovědnost za vládu. Má-li tuto odpovědnost nést, tak musí mít právo vybrat si svůj tým," konstatoval Zeman. Expremiér tvrdil, že si jako předseda vlády nikdy nenechal od prezidenta Václava Havla mluvit ani do jednoho ze svých ministrů.

Zeman, jenž tráví důchod na Vysočině, se občas vyjádří k aktuálním politickým problémům. Ve středu například podpořil nominaci bývalého ministra zahraničí Jana Kavana na lídra pražské kandidátky ČSSD. 

Dlouhodobě mu byli trnem v oku bývalí soc. dem. lídři Vladimír Špidla a Stanislav Gross, ketré vinil ze svého neúspěchu při prezidentské volbě v roce 2003. S Paroubkem si však rozumí, v červenci strávili společný víkend u Paroubků na chalupě.