"Nebudu reagovat nijak. Vždy jsem patřila k lidem, kteří měli velkou snahu být loajální k vládě, ve které jsou, anebo ke straně, jejímiž jsou členy, ale na druhou kteří si v některých věcech, které považují za zásadní, ponechávají svůj vlastní názor," řekla Buzková Právu. Dodala, že sama o žádných krocích k opuštění úřadu neuvažuje. Ministryně po zásahu policie proti technařům oznámila, že považuje policejní akci za nepřiměřenou vzhledem ke škodám, jaké vznikly na majetku.

Paroubek po výroku Buzkové k CzechTeku skutečně hovořil o tom, že kromě ministerstva kultury by měl dostat nového šéfa i další resort. "První změnu udělám na postu ministra kultury a druhou v září, v říjnu," řekl Paroubek začátkem srpna. Nejsou podle něj ohroženi ministři, o jejichž odvolání se spekuluje v médiích. Kromě ministra vnitra Františka Bublana jmenoval ministryni zdravotnictví Miladu Emmerovou a šéfa resortu zemědělství Petra Zgarbu, který čelil podezření ze zneužití dotací.

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Kraus však v pondělí v BBC řekl, že se podle jeho informací od premiéra výměna ministrů ve vládě v nejbližší době nechystá.

"Premiér zcela jednoznačně akcentoval názor, že pokud by mělo dojít k výměně jednoho z ministrů, tak pouze na základě nelichotivých, nedobrých pracovních výsledků." Podle něj je možné mít k ministrům výhrady, ne však takové, aby měli být odvoláni.