„Já se moc nechci angažovat. Myslím, že je to na krajských organizacích. Je důležité, aby tam, kde máme dobré primátory a starosty, mandát obhájili, protože dělali dobrou práci,” řekl Novinkám předseda hnutí Andrej Babiš.

Na dotaz, zda současný kandidát Patrik Nacher má nyní jeho podporu, řekl Babiš, že „určitě”.

Nacher: Jsem rád a dobře se to poslouchá

„Samozřejmě jsem rád, protože by se tím splnil třetí z předpokladů úspěšného sestavení kandidátky. Dobře se to poslouchá,” reagoval pro Novinky Nacher na slova předsedy hnutí ANO.

Kromě podpory od vedení jde podle něj ještě o koordinace s primátorkou, aby nebylo oslabováno hnutí. Druhým předpokladem je podle Nachera výhra v primárkách, což už také splnil. Posledním předpokladem je podle něj sestavení silného týmu s výraznými osobnostmi.

Ačkoli současná primátorka Adriana Krnáčová mandát původně obhajovat chtěla, bez důvěry vedení se rozhodla o pozici neusilovat. [celá zpráva]

Babiš: Ne všechny personální návrhy se povedou

Byla to právě ona, kterou před čtyřmi lety na kandidátku Babiš doporučil. Ta však jeho podporu po třech a půl letech ve vedení hlavního města ztratila.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová s šéfem ANO Andrejem Babišem rozlévají tradiční vánoční rybí polévku.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová s šéfem ANO Andrejem Babišem rozlévají tradiční vánoční rybí polévku.

FOTO: Radek Plavecký, Právo

„Samozřejmě ne všechny personální návrhy se povedou,” řekl Babiš ke kandidátům, které minule doporučil. Zásahy do kandidátky mu umožňují stanovy strany.

Doplnil ještě, že v kandidátce nikdy neškrtal a svého práva tedy nevyužil, pouze jména doporučil. Mezi doporučenými byla tehdy mimo primátorky i současná zastupitelka Eliška Kaplický Fuchsová nebo právě Patrik Nacher.

„Chci zachovat skromnost až do momentu, kdy v červnu celostátní výbor schválí kandidátku. Určitě neusínám a neprobouzím se s jistotou, že jsem lídr nebo potenciální primátor,” doplnil Nacher s vědomím toho, jaké jsou stanovy hnutí.