„Budeme spolu hovořit zítra,” napsal Novinkám ve stručné SMS předseda ČSSD Jan Hamáček. Tiskový mluvčí ČSSD Petr Vurbs krátce vzkázal, že si předseda ČSSD chce s Foldynou nejdříve vše osobně vyříkat a až poté se vyjádří na tiskové konferenci.

Poté, co Hamáček místopředsedu vyzval, aby se za svůj výstup při jízdě Nočních vlků omluvil, mu Foldyna v emotivním videu vzkázal, že tak učinit nehodlá. „Za co bych se měl omlouvat, za to, že jsem vlastenec? Vy jste zapomněli, odkud jsme?” dotázal se v souvislosti s účastí na akci ruských motorkářů. [celá zpráva]

Vedení ČSSD Foldynovo vystoupení označilo za soukromé aktivity a distancovalo se od nich. Hamáček už ve středu na Facebooku podotkl, že „tohle prostě Jaroslav Foldyna přehnal” a že „se musí kontrolovat a měl by se za své chování omluvit”.

Ptáte se mě na to vy na sociálních sítích, ptají se mě na to novináři, ptají se mě na to kolegové v sociální demokracii…...

Posted by Jan Hamáček on Tuesday, May 8, 2018

Ruští motorkáři přijeli do ČR v rámci oslav konce války s tím, že uctí památku padlých rudoarmějců. Proti jejich akci protestovalo několik desítek odpůrců, kteří poukazovali na propagandistický rozměr celé akce.

Stoupenci se s protestujícími střetli verbálně a došlo i na pošťuchování, do něhož se zapojil i Foldyna. [celá zpráva]