Silničáři původně počítali, že most na frekventované silnici budou muset uzavřít úplně. Zjistili totiž, že je v horším stavu, než původně předpokládali. Po dalších propočtech se ale rozhodli dopravu na mostě zachovat, byť kyvadlově. Na mostě tak vznikl jeden pruh, po němž mohou auta jezdit rychlostí maximálně 40 kilometrů v hodině. Navíc mezi sebou musí nechávat rozestupy alespoň 25 metrů.

Podle policie se hned první den omezení v jednu chvíli vytvořila ve směru z Rakouska dlouhá kolona, v níž řidiči stáli několik desítek minut. „Řidiči by měli počítat s tím, že kolony se před omezením budou tvořit,“ upozornil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Čtyři pole mostu z roku 1979 jsou v nevyhovujícím technickém stavu.

Čtyři pole mostu z roku 1979 jsou v nevyhovujícím technickém stavu.

FOTO: Milan Vojtek

„V rámci dopravního opatření dojde k narušení plynulosti silničního provozu. Tento nepříznivý dopad bude eliminovat osazení inteligentního semaforu s detekcí kolon a s proměnným časováním. Doba dopravního opatření je v současné době stanovena do 30. dubna 2019, a to s ohledem na předpokládanou dobu zahájení opravy nosné konstrukce mostu,“ dodal Jiří Klement z Jihomoravského krajského úřadu.