Ohňostroj se odpálí na Nový rok v 18.00 z Letenských sadů. Show v národních barvách bude trvat 11 minut a zakončí ji tóny české hymny. Praha za ni zaplatí milión korun.

„Choreografie letošního ohňostroje se bude věnovat významným historickým událostem, které republika zažila. Uslyšíme Masarykovy projevy, připomeneme si období druhé světové války a pražského povstání či jaro roku 1968,” řekl Novinkám choreograf a designer novoročního pražského ohňostroje Martin Peter. Finále bude podle jeho slov patřit roku 1989.

Řídící matrice, která bude řídit celý ohňostroj včetně hudebního doprovodu.

Řídící matrice, která bude řídit celý ohňostroj včetně hudebního doprovodu.

FOTO: Novinky

Se starým rokem se nad hlavami Pražanů rozloučí přes 3700 světelných výbuchů.  Nejlepším místem k sledování ohňostroje bude Čechův most, Dvořákovo nábřeží nebo Pařížská ulice. V těchto místech bude připravena i hudební aparatura, která tyto lokality dostatečně zvukově pokryje.

Dobrý výhled se návštěvníkům naskytne také z Karlova nebo ze Štefánikova mostu, tam však hudební aparatura nemá takový dosah, a proto bude hudební doprovod přenášen prostřednictvím Hitrádia City na frekvenci 93,7 FM.

„Každý odpal a každý výstřel má v hudbě dané místo, čas a úhel. Proto je důležité poslouchat hudební doprovod, protože bez něj by byl zážitek poloviční. Pokud budete poslouchat rádio, je důležité si ho pustit z analogového přijímače, protože internetové rádio bude vysílat ze zpožděním,” dodal Peter.

Letošní novoroční ohňosroj bude odpálen z Letenských sadů.

Letošní novoroční ohňostroj bude odpálen z Letenských sadů.

FOTO: Novinky

Zařízení, které novoroční ohňostroj odpálí se nazývá commander. Je to malá černá krabička, do níž je celá pyrotechnická show nahraná. „Tato řídící matrice bude spouštět hudbu, která bude na Dvořákově nábřeží u Čechova mostu. Zároveň bude reagovat na povely z rádia a řídit jednotlivé povely odpalovacích modulů,“ uzavřel Peter.

Nový rok 2018 přivítá přes 3700 světelných výbuchů.

Nový rok 2018 přivítá přes 3700 světelných výbuchů.

FOTO: MAKALU Fireworks s.r.o.

Pro letošní ohňostroj jsou připravené různé druhy speciálních efektů. Návštěvníci se mohou těšit například na pyrotechniku z Itálie nebo na speciální efekty japonského stylu.