Počasí u nás momentálně ovlivňuje oblast vysokého tlaku vzduchu, která má střed na Balkánským poloostrovem. Od jihozápadu k nám tak proudí teplý vzduch.

Ve čtvrtek bude převládat jasno či polojasno. V Čechách se odpolední maxima dostanou na 16 až 20, na Moravě a ve Slezsku mohou teploty stoupat k 18 až 22 stupňům. Zejména v horských oblastech se v Čechách odpoledne mohou objevit přeháňky.

Ty budou souviset s přechodem slabé studené fronty, kvůli níž bude v pátek převážně polojasno až oblačno s ranními minimy mezi 9 a 5 stupni. Místy se rovněž objeví mlhy či nízká oblačnost. Přes den se teploty dostanou na 14 až 18 stupňů.

V sobotu bude jasno či polojasno, ráno ojediněle s mlhami či nízkou oblačností a teplotami mezi 9 a 5 stupni. Přes den se teploty dostanou na 16 až 20 stupňů,” konstatovala Honsová.

Velmi podobně bude i v neděli. Převládat bude jasno či polojasno, ráno se místy opět objeví mlhy a teploty klesnou na 10 až 6 stupňů. Odpoledne však vystoupají k 18 až 22 stupňům.

Jasná či polojasná obloha vydrží i v pondělí a úterý. Ráno se místy budou vyskytovat mlhy či nízká oblačnost, která by se však měla v průběhu dopoledne rozpouštět. Ranní minima budou kolísat mezi 20 a 6 stupni, přes den by se měly teploty dostávat opět až ke 22 stupňům.

Ve středu a ve čtvrtek bude i nadále převládat počasí s minimem oblačnosti. Ranní mlhy a nízká oblačnost se však již místy udrží, a někde tak počasí získá inverzní charakter. Při jasné obloze se odpolední teploty budou i nadále pohybovat kolem 20 či 21 stupňů, tam, kde se nízká oblačnost udrží, však bude jen kolem 13 stupňů.