V úterý odpoledne se od západu nicméně dočkáme ustávání srážek. Nejvyšší teploty se dostanou na 11 až 15 stupňů. „Ochlazení přinese studený vzduch proudící od severozápadu,“ uvedla Honsová.

Během středy už bude oblačno až polojasno, v horských oblastech by se měly držet přeháňky. Kvůli ranním mlhám způsobeným nízkou oblačností si řidiči budou muset dát pozor na sníženou viditelnost. Během dne se teplota udrží na hodnotách kolem 11 až 15 stupňů.

Ve čtvrtek bude od severu postupovat oblačnost s deštěm. Den by měl propršet skoro na celém území republiky. Ranní teploty se budou držet kolem 9 až 5 stupňů. Během dne pak má být v maximech 13 až 17 stupňů.

I páteční ráno bude chladné, teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 stupni. Přes den má být oblačno až zataženo. Místy i s deštěm. Odpolední teploty se pak dostanou na 11 až 15 stupňů.

Začíná sychravý říjen

Víkend se bude odehrávat v podobném duchu. Má být oblačno až zataženo a místy s deštěm. „Kdo se někam chystá, nesmí si zapomenout pláštěnky a deštníky,“ varovala Honsová. I ranní teploty se mají pohybovat po oba víkendové dny kolem 9 až 5 stupňů. V odpoledních hodinách pak má teplota vzrůst jen na 10 až 15 stupňů.

„V následujících týdnech už nás má čekat takové pravé říjnové sychravé počasí,“ uzavřela předpověď Honsová.