„Mohu potvrdit, že o návrhu na předběžné opatření bylo rozhodnuto 30. srpna 2017 a soud tomu návrhu nevyhověl a předběžné opatření zamítl,“ uvedla Sixtová. Na zamítnutí upozornil server iRozhlas.cz.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš rozhodnutí uvítal, přestože straně zatím nedorazilo. „Pokud opravdu soud žádost o předběžné opatření zamítl, jsem velmi rád, že svoboda slova v téhle zemi ještě žije. Chvíli jsem se bál, zda si paní Nečasová nepodvolila i zdejší soudy,” uvedl v prohlášení.

Bartoš je rád, že Piráti dál mohou svobodně vyjadřovat, co si o politicích ztvárněných na svém autobusu myslí.

Nečasová vůči pirátům směřovala kvůli karikatuře nejprve předžalobní výzvu. Když jí nebylo vyhověno, podala žalobu s návrhem na zmíněné předběžné opatření.

Petr Nečas a Jana Nečasová u městského soudu v Praze

Petr Nečas a Jana Nečasová u městského soudu v Praze.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Piráti pro případ, že by soud jejímu návrhu vyhověl, rozjeli na Facebooku mezi svými členy a příznivci anketu, jak případně karikaturu na autobusu upravit.

Na celé situaci je nejabsurdnější reálná hrozba, že jediná odsouzená v kauze Nečasová bude Pirátská strana. :D Tomu už...

Zveřejnil(a) Česká pirátská strana dne 31. srpen 2017

To nakonec nebude nutné a karosa odkazující svými barvami k vozům vězeňské služby bude v rámci předvolební kampaně brázdit republiku i s karikaturou Nečasové mající v rukách loutku svého manžela expremiéra Petra Nečase. Piráti karikaturami chtějí připomenout politické kauzy, které sice hýbaly veřejným míněním, ale vesměs zůstaly nepotrestány.