V pondělí meteorologové očekávají teploty mezi 28 až 33 stupni Celsia, na Moravě a ve Slezsku bude ještě tepleji – 30 až 34 stupňů. Večer by se mohly na některých místech objevit bouřky nebo přeháňky. „Nad naším územím se bude po celý týden vlnit studená fronta, která o sobě dá někdy víc, někdy míň vědět. Většinou se projeví večerními bouřkami,“ podotkla Honsová.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Úterý bude asi nejteplejším dnem týdne. V noci se budou teploty pohybovat mezi 20 až 16 stupni, odpoledne mezi 33 až 37 stupni, na Moravě a ve Slezsku budou teploty ještě vyšší, vyšplhají až k 39 stupňům. Odpoledne by se měly zejména na Karlovarsku, Ústecku a Liberecku objevit bouřky.

Ve středu by mělo nastat mírné ochlazení. „V Čechách teploty klesnou na 28 stupňů, na Moravě bude tepleji, tam se stále musí počítat v teplotami kolem 33 stupňů,“ uvedla Honsová. Noc bude ale stále teplá, s teplotami mezi 22 a 20 stupni.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Nedělní bouřka nad Prahou

Ve čtvrtek bude oblačno, na některých místech by se mohly objevit přeháňky. Teploty se budou pohybovat mezi 26 a 30 stupni, na Moravě a ve Slezsku vystoupají na 30 až 34 stupňů.

Podobný ráz počasí včetně teplot by měl být i v pátek a vedra vydrží i během víkendu. Teploty budou mezi 27 a 31 stupni, na Moravě se budou držet na hodnotách 30 až 34 stupňů. Odpoledne se mohou objevit přeháňky nebo bouřky.

V noci na pondělí se do Česka dostane studená fronta, která ukončí tropický týden, ochlazení ale nebude příliš výrazné. „Skončí vlna veder – teploty se budou držet na hodnotách 24 až 28 stupňů. Bude pokračovat příjemné léto,“ dodala Honsová.