Logo má podobu šrafovaného trojúhelníku se jménem lidovcůStarostů. A má podle informací Práva znázorňovat, jak nové koalici roste síla a její obliba mezi voliči.

Podle Gazdíka trojúhelník ukazuje na to, že v dobře spravované společnosti veškeré rozhodování začíná od rodin a obcí. „Pokud není společnost řízená od spodu, tak to končí průšvihem,“ uvedl Gazdík. „Nebo centrálně řízenou demokracii, nebo něčím horším,“ doplnil ho Bělobrádek.

Podle posledních průzkumů preferencí by v součtu lidovci a Starostové získali okolo deseti procent hlasů. Je to hranice, kterou musí dvoukoalice pro vstup do Sněmovny překročit. Stranám kandidujícím samostatně stačí zisk přes pět procent.

Zatímco hnutí STAN si koalici odhlasovalo téměř jednomyslně, KDU-ČSL měla problém své spolustraníky o kooperaci přesvědčit. Lídr lidovců Pavel Bělobrádek tedy musel objíždět regiony a obvolávat své kolegy, aby je o nutnosti spolupráce přesvědčil.

Spolupráci se STAN bude muset ještě na konci května odsouhlasit sjezd lidovců. Bělobrádek uvedl, že je optimista a věří, že lidovci koalici se starosty odsouhlasí.